Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Албанка заработи кривична шверцувала два килограми хероин

Кривична пријава е поднесена против едно лице К.А. државјанин на Република Албанија, информира Царинската управа на Р.М.

Повеќе...

„Лице в лице“ и во Струга

Струга е еден од повеќето градови во земјава каде се одбележува  глобалниот настан - Меѓународната недела на продавачи на уличен печат.

Повеќе...

Не добил на спортска, затоа украл пари од кладилница

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „Тешка кражба на дрзок начин“ полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против А.Н. (43) од Струга.

Повеќе...

Украдени 14 компјутери од училиштето во Велешта

Тешка кражба во ОУ„Зини Хани“ во село Велешта. Завчера непознати крадци  одзеле 14 монитори за компјутери марка „Хаиер“ и две куќишта од компјутер марка „Хаиер“.

Повеќе...

Се уредува дворот на Здравствен дом Струга

Деновиве започна санација на дупките во дворот на Здравствен дом Струга.

Повеќе...

Подкатегории

  • Татко пријавил полов напад врз неговата ќерка


    Грозоморниот чин го сторил 11 годишно момче.

    На 26.08.2019 во 19.30 часот во полициската станица во Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека А.А.(24) од селото Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка. Се работи на расчистувње на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK