Вто01182022

Последна промена03:50:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Угриноски возврати: Портата требаше да ја изградиме во Велешта `

Градоначалникот на Вевчани експресно  одговори на заканите на струшкиот градоначалник Села, во однос на рушењето на триумфалната капија на влезот од Вевчани.

Повеќе...

Села се заканува дека ќе ја руши порта Вевчани

Струшкиот градоначалник Зијадин Села бара да се вратат старите сообраќајни знаци, на  кои името  на општина Вевчани, покрај на македонски и англиски  беше испишано и на албански јазик.

Повеќе...

Дрвокрадци нападнале полицајци кај с. Заграчани

Еден полициски службеник на граничната полиција е повреден вчера околу 17 часот при вршење на службената должност во близина на струшкото селото Шум. Кај него, констатирани се лесни повреди во пределот на главата, вратот и левото рамо.

Повеќе...

Тешка кражба во Лабуништа

На 17.10.2013 година во с.Лабуништа, струшко, во куќа сопственост на Е.К(31), непознат сторител извршил тешка кражба.

Повеќе...

Изградбата на црквата во Октиси остана на темели

Изградбата на црквата “Свети Димитрија” во струшкото село Октиси остана на темели.  Иако досега се остварени повеќе средби помеѓу митрополитот дебарско кичевски, градоначалникот Зиадин Села  и струшкиот муфтија, се уште нема конкретно решение.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK