Вто01182022

Последна промена03:50:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Конференција „Инвестирај за иднината“ во Струга

Во Струга, денес со работа отпочна четвртата конференција за програмата за поддршка на жените „Инвестирај за иднината“ што ќе ја следат близу сто жени претприемачи-делегати од петнаесет балкански и европски земји.

Повеќе...

Запленети два тони цемент на Ќафасан

Царинските службеници на граничниот премин Ќафасан спречија обид за влез на цемент на црно во земјава.

Повеќе...

Стружанец се обиде да ги убие сопствениот син и внука

Попладнево во струшкото село Џепин се одвивала вистинска драма.

Повеќе...

Во Струга поставени држачи за знамиња

Конечно на струшките бандери се поставуваат држачи за знамиња.

Повеќе...

Сообраќајниот знак за Вевчани веќе не е на албански јазик

Aгенцијата за државни патишта ги промени сообраќајните знаци за Вевчани. После реакцијата на општина Вевчани за тројазичноста на  новите сообраќајни знаци,  кои се поставени на патот Струга Дебар   Агенцијата ги промени знаците.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK