Вто07052022

Последна промена04:46:06 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Се обидел да прошверцува канаринци во автобус

6 птици-канаринци, биле откриени при контрола на автобус со македонски регистарски таблички, кој сообраќал на релација Копер-Струга, пријавен за влез во државата.

Повеќе...

Почина Пачеко лауреатот на струшките вечери

Струшките вечери на поезијата со огромно жалење ја примија тажната вест за смртта на Хосе Емилио Пачеко, еден од најголемите мексикански и светски поети и писатели, добитник на „Златен венец“ на Струшките вечери на поезијата за 2013 година.

Повеќе...

Крадец се обидел да ограби казино во Струга

Синоќа околу 03 часот во Струга на ул.„Маршал Тито“ во казино „Сенатор“ непознато лице маскирано со закана со пиштол се обидело да изврши разбојништво над вработените.

Повеќе...

Прекината наставата во ОУ “Јосип Броз Тито” Струга

Во ОУ “Јосип Броз Тито” во Струга од минатата среда радијаторите се ладни.  Поради недостиг на нафта 453 ученици од денес  нема да  посетуваат  настава.

Повеќе...

Нови клупи во паркот на Здравствен дом Струга

Старите, искршени клупи во паркот во Здравствен дом Струга денеска се заменети со нови.

Повеќе...

Подкатегории

  • Татко пријавил полов напад врз неговата ќерка


    Грозоморниот чин го сторил 11 годишно момче.

    На 26.08.2019 во 19.30 часот во полициската станица во Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека А.А.(24) од селото Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка. Се работи на расчистувње на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK