Вто01182022

Последна промена03:50:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Стружани масовно поставуваат македонски знамиња во пресрет на “11 Октомври”

Стружани масовно се одзваа, на повикот од Каприкорн 2010, поставуваат државни знамиња во пресрет на “11 Октомври”. Но се појавија и проблеми.

Повеќе...

Груевски: Тоа што го ветивме го реализиравме

Ветувањата ги исполнуваме. Останавме доследни на воведувањето на  реформите кои го подобруваат животот на граѓаните. Проекти од економијата, социјалата, туризмот, земјоделието, образованието и здравството за поквалитетно општество, истакна премиерот Никола Груевски на вечерашната трибина во Струга.

Повеќе...

На Јабланица ќе се гради модерен ски центар

Во тек е изработка на проектот за изградба на современ ски центар на Јабланица на месноста Јанков Камен над Вевчани. Ќе се гради  викенд населба, хотели и  три и пол километри долг ски лифт.

Повеќе...

“Каприкорн” ги повика стружани да постават македонски знамиња за “11 Октомври”

Револтирани од досегашниот однос на  градоначалникoт Зијадин Села , со непоставувањето  на државно знаме на "Илинден" и на "8 ми Септември",  Невладината организација "Каприкорн 2010" од Струга  одлучи на "11 Октомври" сами да постават државни знамиња на повеќе места низ градот.

Повеќе...

Обид за убиство во Татеши струшко

Вчера  во 18,00 часот во ПС Струга, М.Т.(1974) од с.Горно Татеши–Струга, пријавил дека околу 14,30 часот додека бил на местото викано .„Долно Тоски“, атар на с. Горно Татеши, кон него, еден од синовите на А.И. истрелал неколку рафали со автоматско оружје, но не го погодил.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK