Вто01182022

Последна промена03:50:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Започна изградбата на спортска сала во Вевчани

Во Вевчани интензивно започнаа градежните активности за изградба на современа спортска сала со 500 седишта.
За изградба на спортската сала општина Вевчани вложи околу 30 000 евра во изградба на потпорни ѕидови на локацијата каде што се гради салата.

Повеќе...

Струга конечно избра претседател на Совет

После шест месеци конечно  струшките советници денес  избраа претседател.Абдула Ќазимоски ќе биде првиот човек на  Советот на општина Струга.

Повеќе...

ОБНОВЕНО: 29 годишно момче од Велешта загина во сообраќајка

Во тешка сообраќајна незгода што се случи рано утрово животот го загуби 29 годишно момче од Велешта.

Повеќе...

Струшкиот совет по трет пат ќе се обиде да избере претседател

Струшкиот совет шест месеци без претседател. Советниците  денес по трет пат ќе се обидат  да изберат претседател.

Повеќе...

Вандали кршеле икони и палеле во црква во село Октиси

Непознати вандали деновиве ја обиле вратата од црквата "Свети Димитрија" на влезот во селото Октиси струшко. Влегле во храмот и искршиле неколку икони, дознава Охриднет. Ги собрале црковните свеќи на масата со платно во средината на црквата и ги запалиле. Вистинско чудо е што огнот не го пеплосал храмот.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK