Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Избран нов директор на Здравствен дом Струга

Досегашната директорка  Вера Поповска на 66 годишна возраст заминува во пензија. На нејзино место доаѓа 34 годишниот Марко Стрезовски, ексклузивно дознава Охриднет.

Повеќе...

Струшкиот советник Цаноски повреден во сообраќајка

Во сообраќајна незгода што се случи утринава околу 9 часот на магистралниот пат Охрид Ресен  на превојот Буково, повреден е струшкиот советник Медин Цаноски. Од засега непознати причини тој со своето возило Опел Корса излетал од патот.  

Повеќе...

Зошто вработените во “Проаква” Струга не пијат вода од чешма?

ЈП “Проаква” Струга произведува и продава, но не ја користи водата од градскиот водовод. Вработените во претрпијатието не пијат вода од чешма, туку само  амбалажирана вода.

Повеќе...

Џудо Клуб “ДРИМ” Струга со освоени 11 медали “РАСТУРИ”во Приштина

Вчера во Приштина Косово ЏК “ДРИМ” Струга учествуваше на меѓународниот натпревар “Адем Јашари”

Во конкуренција од 300 џудисти од Косово, Црна Гора, БиХ, Албанија, Хрватска, Романија и Македонија, џудистите од ЏК “ДРИМ” Струга освоија 11 медали од кои 4 златни, 4 сребрени и 3 бронзени.

Повеќе...

ОБНОВЕНО ФОТО: Дрвото со ликови на светци ја крена Струга на нозе

Стружани од синоќа спонтано се собираат пред дрвото во Паркот на поезијата, на кое јасно се гледаат неколку ликови. Верниците  тврдат дека се работи за ликови на светци. Се собираат,  гледаат, се молат и сликаат.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK