Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Божјо чудо во Струга на дрво се појавил ликот на Свети Никола

Божјо чудо вечерва ја крена Струга на нозе.

Повеќе...

Матна вода од градскиoт водовод во Струга

Стружани деновиве  се жалат  на заматена вода од ЈП “Проаква”. Велат водата од чешмите е со сомнителен квалитет и мирис. Стравуваат дека водата е неисправна  за пиење.

Повеќе...

Ножеви и шишиња во тепачка во Струга

Рано утрово околу 04,00 часот, во Струга во близина на клубот „Оаза“ лоциран на ул.„Пабло Неруда„ се случила тепачка помеѓу две групи млади момчиња во која биле употребени шишиња и ножеви.

Повеќе...

Стружани и студенти од Турција се тепале со шишиња

Поради сторен прекршок и учество во тепачка на јавно место, полициската станица од Струга против С.М.(20), М.Б.(21) и Н.П.(21) сите од Струга поднесе прекршочна пријава.

Повеќе...

Пештерската црква во Елен камен оставена на забот на времето

Во карпите помеѓу хотелот "Изгрев" и месноста Елен Камен се наоѓа црквата Св. Атанасие, посветена на александрискиот епископ Атанасиј. Пештерската црква изградена во карпите плени со духовен мир и спокој. 

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK