Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Пронајден мртов служителот во училиштето во Лабуништа

Мртов човек на возраст од околу 53 години е пронајден во кругот на основното училиште „Мурат Лабуништа“ во струшкото село Лабуништа.

Повеќе...

Ограбена црквата „Св.Атанасиј„ во струшко Вишни

Четиристотини денари се одземени во тешка кражба извршена во црквата „Св.Атанасиј„ во струшкото село Вишни.

Повеќе...

Јавањето коњ на Јабланица незаборавно доживување

Јавање коњ на Јабланица, во Вевчани денес е една од најатрактивните активности со кои може да се aнимираат љубителите на авантурата.

Повеќе...

Ограбена црквата „Свети Димитрија“во Октиси

Непознат сторител извршил кражба во црквата „Св.Димитрија“ во струшкото село Октиси и одзел еден  бронзен свешталник.

Повеќе...

Поради нелегалната сеча блокиран патот за Лабуништа

Патот кај струшкото село Лабуништа вечерва бил блокиран, јавува порталот Република.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK