Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Заев од Струга: Идниот претседател треба да биде личност прифатлива за сите етникуми во земјава

Лидерот на СДСМ со прошетка низ струшката чаршија денес  го испитуваше пулсот на мултиетничка  Струга, за вистински  избор на кандидат за претседател на државата.

Повеќе...

Ќе се реконструира детската градинка во Вевчани

Ќе се реконструираат вратите и прозорите во детската градинка „Планински цвет“ во Вевчани.

Повеќе...

Поради дефект во Струга “Партизанска” два дена без вода

Синоќа на ул “Партизнска”во Струга пукнала водоводна цефка и ги поплавила подрумите во околните куќи.

Повеќе...

Учениците ќе се запознаат со работата на општина Струга

Младите граѓани на Струга ќе научат како работи локална самоуправа. Групи на ученици ќе ја посетат општина Струга и ќе се сретнат  со вработените со што директно да се запознаат со нивната работа.

Повеќе...

Вевчани ќе добие бесплатен интернет и информативни табли

Општина Вевчани наскоро ќе добие „тач-скрин“ иформативни табли преку кои ќе се информираат туристите за понудите од кафеани, ресторани, до културни збиднувања и план на Вевчани со локации на културно-историските знаменитости кое ги нуди општината.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK