Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Вевчани доби коњички клуб

Во општина Вевчани денес една од најатрактивните активности со кои мое да се нимираат љубителите на природата е јавањето на коњ. Отворен е првиот коњички клуб “Свети Спас”.

Повеќе...

Во Струга поставено државното знаме

Во пресрет на државниот празник “Ден на Македонската Револуционерна Борба“ , “КАПРИКОРН 2010 “ Струга  повторно ги повикува граѓаните на Општина Струга во што поголем број на своите прозорци и балкони да го истакнат македонското државно знаме .

Повеќе...

Полицијата откри дрога во стан во Струга

Вчера при претрес на  полицијата во стан  на улицата .„Кузман Питу“ во Струга , пронајдени биле  две поголеми алуминиумски фолии со кафеава прашкаста непозната материја.

Повеќе...

Угриноски: Нема расизам во промената на патоказите, Вевчани е чиста македонска етничка општина

Барањето за отстранување на албанскиот јазик од сообраќајните знаци пред општина Вевчани не е ниту  национализам,  ниту расизам,  туку законско барање. И тоа согласно законот за употреба на јазиците,   бидејќи Вевчани е чиста македонска етничка општина, вели градоначалникот Цветомир Угриноски.

Повеќе...

Приведени србинки кои на диво работеле во локал во Струга

Граничната полиција од Охрид синоќа  приведе три    српски државјанки.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK