Пон08212017

Последна промена06:11:12 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Давеник на плажата „Фиеста“ населба Свети Стефан

Уште еден давеник ова лето во водите на Охридското езеро. Повозрасно лице попладнево се удави на плажата „Фиесата“ во населбата Свети Стефан во  Охрид.

Повеќе...

Четворица стружани се товарат за фалсификување службени исправи

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава  против Г.М.(56) од Струга, управител на цедент ТДТК „Извор“ ДОО с.Извор Кичево, Н.М.(40) од с.Мислешево, ДИИ „Слома инвестор“ ДООЕЛ с.Мороишта Струга и С.М.(50) од Струга, управител во ДПТ „Кимитекс трговија“ Струга за сторени повеќе последователни кривични дела “фалсификување службена исправа“ а во врска со кривичното дело - “соизвршителство“.

Повеќе...

Кривична за стружанец, узурпирал и бесправно градел

НК КР Струга поднесе кривична пријава против Ж.Н. (60) од Струга, за сторени кривични дела „бесправно градење“и „узурпација на недвижност“.

Повеќе...

СЕ ОДРЖАА СЕДМИТЕ „СТРУШКИ КНИЖЕВНИ СРЕДБИ“

Четириесетина поети од земјава и странство учествуваа на меѓународната манифестација „Струшки книжевни средби“2017 што по седми пат се одржаа од 6 до 8 јули во Струга,Охрид и Вевчани во организација на културниот центар „Бран“и меѓународната ревија на книжевност „Бранувања“.

Повеќе...

Стружанец фатен со зелена тревкаста материја

На 05.07.2017 година во 22,15 часот во Струга на ул.„Вељко Влаховиќ“ од страна на полициски службеници од ПС Струга било сопрено патничко моторно возило „Фиат Пунто“ со охридски регистерски ознаки управувано од Ј.Т.(20) од Струга.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK