Чет05252017

Последна промена11:31:35 AM

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Стружанец искршил БМВ и украл „Пионир“-касетофон

Крадец од Струга, ги искршил вратите од луксузно возило „БМВ“ и украл еден авто радио касетофон „Пионир“.

Повеќе...

На вонредна седница Струга бара решение за дивата депонија

Стружани денес на протест пред салата за седници на општина Струга. На вонредна седница ќе бараат  решение за  депонијата, која веќе  десет дена гори и го загадува градот.

Повеќе...

Вековна традиција за Велигден во струшко Подгорци

ПОДГОРЧАНИ се меѓу ретките христијани што је негуваат неколкувековната традиција да го слават „Велигден“со одење „с “крсти“ по синорот на селото Подгорци.

Повеќе...

ФОТО: Струга се „гуши“ во чад, денес протест

Празничниот викенд во Струга мина во чад и магла. Жителите велат дека веќе подолг период се сведоци на системското труење што се случува во целото струшко поле, заради секојдневното палење на струшката депонија.

Повеќе...

Струмичанец крадел се и сешто во Струга

Младо момче од струмичко Банско бил вистински специјалист за кражби. Тој во Струга крадел каде ке стигнел. Полицијата го фатила и му поднела кривична пријава.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK