Сре06282017

Последна промена06:08:38 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Учениците од Враништа ги советуваа возачите за поголема безбедност

Секторот за внатрешни работи Охрид, во соработка со полициската станица за безбедност во патниот сообраќај Струга и подрачното основно училиште „Дедо Лазор Циркоски“ од Враништа, денеска, на регионалниот пат Струга-Дебар кај селото Враништа, реализираа сообраќајно превентивна кампања за зголемена сообраќајна безбедност. 

Повеќе...

На Ќафасан фатено лице по кое трагала полицијата

На 11.05.2017 година во 20.00 часот на ГП „Ќафасан“ од слобода бил лишен Б.К. (24) од Р.Албанија бидејќи се бара за издржување казна затвор.

Повеќе...

Радолиштанец крадел дрва

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „кражба на дрва“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Н.М. (38) од струшкото село Радолишта.

Повеќе...

ПОБЕДАТА НАД ФАШИЗМОТ СЕ ПРОСЛАВИ И ВО СТРУГА

По повод 72 – та годишнина од победата над фашизмот,9 Мај,Основната организација на борците од Народно ослободителната војна во Македонија од Струга пред платото на седиштето на организацијата,приреди свечен собир за граѓаните од Струга и околината,и гости од соседниот Охрид со што свечано го одбележа Денот на победата над фашизмот.

Повеќе...

Стружани оштетиле споменик на културата

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување туѓи предмети”, полициската станица од Струга, поднесе кривична  пријава против Џ.Д.(69) и Л.М.(40), двајцата од струшкото село Радолишта.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK