Сре06282017

Последна промена06:08:38 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга

ФОТО: Величествена Ѓурѓовденска литија во Струга

Денес по осми пат се случи  СВЕЧЕНАТА СТРУШКА ЃУРЃОВДЕНСКА ЛИТИЈА која повторно  ја собра цела Македонија на едно место.

Повеќе...

Стружанец излетал во провалија кај Радолишта

На 03.05.2017 година околу 14.30 часот на локалниот пат с.Вишни-с.Радолишта, струшко, се случила сообраќајна незгода во која ПМВ „Шкода“ со охридски регистарски ознаки, управувано од И.Т. (34) од Струга, поради неприлагодена брзина на движење спрема условите и состојбата на патот, изгубил контрола над возилото, преминал на левата страна и излетал надвор од коловозот, во провалија.

Повеќе...

Во недела Ѓурѓовденска литија во Струга

Во недела на 7 мај во Струга, ќе се одржи осмата по ред Ѓурѓовденската струшка литија.

Повеќе...

Пак се пали струшката депонија, се уште нема решение

Нема решение за струшката депонија. Не постои можност сметот од Струга ровремено да се дпеонира на Буково. 

Повеќе...

Искршена канцеларијата на пратеничката Затуроска во Струга

После  немилите  настани во Собранието на Република Македонија, вчера  во Струга беше  нападната и демолирана вратата од канцеларија на пратеничката од ВМРО – ДПМНЕ, Лилјана Затуроска.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK