Чет01192017

Последна промена01:29:52 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Струга го одбележа Денот на ослободувањето

Струга со бројни манифестации го одбележа 8 Ноември – денот на ослободувањето.По тој повод Сојузот на борци од Струга и ЗП-Струга,политички партии,АРМ,положија свежо цвеќе пред споменикот на Револуцијата.

Повеќе...

Запленети стаклени чаши на Ќафасан

 360 стаклени чаши, откриени од страна на мобилните царински тимови, при контрола на македонски автомобил, управуван од македонски државјанин, извршена во близина на влезот во Струга.

Повеќе...

Превезувал крадени дрва и избегал на полицијата

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „спречување службено лице во вршење службени дејствија “, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Б.Ќ.(24) од струшкото село Велешта.

Повеќе...

Низа неправилности на струшкиот меѓународен универзитет

Државниот просветен инспекторат изврши инспекциски надзор на Меѓународниот универзитет во Струга. По разгледувањето на документацијата и разговорите со одговорите лица на Универзитетот констатирани се непроавилности.

Повеќе...

Скопјанец во Струга криел и продавал марихуана

Скопјанецот М.К.(38) неовластено набавил марихуана и неовластено произведувал масло од канабис, кои ги продавал на уживатели од Скопје и Струга.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK