Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Жител на Октиси прегазен од трактор

Жител на Октиси прегазен од трактор.

Повеќе...

Кривична пријава за двајца стружани кои вршеле јавен превоз без лиценца

Кривична пријава за двајца стружани кои  вршеле јавен превоз без лиценца.

Повеќе...

Жител на Албанија лишен од слобода и тепан во куќа во Радолишта

Жител на Албанија лишен од слобода и тепан во куќа во Радолишта.

Повеќе...

Прв економско дипломатски караван во Струга

Потребни се итни економски мерки за ублажување на последиците од светската економска криза, да запре миграцијата на младите стручни кадри и отворање на нови работни места за намалување на високата стапка на невработеност во Југозападниот регион во земјава.

Повеќе...

Работна средба на Агенцијата за туризам со туристичките работници во Струга

Денес во Струга се одржа работна средба, презентација на досегашните активности и на одередбите од Правилнкиот за субвенции, на кој присувствуваше директорот на АППТ д-р Љупчо Јаневски, тимот на АППТ Струга и претставници од туристичкиот сектор - туристички агенции.

Повеќе...

Подкатегории

  • Татко пријавил полов напад врз неговата ќерка


    Грозоморниот чин го сторил 11 годишно момче.

    На 26.08.2019 во 19.30 часот во полициската станица во Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека А.А.(24) од селото Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка. Се работи на расчистувње на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK