Чет03302017

Последна промена09:21:24 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Стружанец со „финта“ си наплатил две заостанати плати

Стружанец со „финта“ сакал да го принуди газдата од фирмата каде работел да да му исплати две неисплатени плати. 24 годишниот стружанец Н.К. бил револтиран што неговиот газда, два месеца не му исплатил плата од фирмата каде работел како возач па одлучил правдата да ја земе во свои раце.

Повеќе...

Дипломатскиот прием на Иванов вечерва во ,,Изгрев"

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска во 20:00 часот во Струга во хотелот Изгрев  ќе приреди прием за членовите на дипломатскиот кор, акредитирани во Република Македонија.

Повеќе...

Деветооделенец го фати крстот во село Подгорци

Деветоодделенцот Михаил Ѓорѓески ученик во основното училиште „Гоце Делчев“од струшко Подгорци беше најсреќниот од тројцата млади верници и успеа да го фати осветениот крст на прославата „Водици„ 2017,каде пред голем број верници од Подгорци,Струга,Охрид,Битола,Скопје дури од Белград, светиот крст беше во изворот „Марул“.

Повеќе...

Стружанец „паднал“ на возачки па ги нападнал инструкторите

Двајца члена на комисија за полагање возачки испит биле претепани од помлад стружанец кој полагал и „паднал“ на возачки испит градско возење.

Повеќе...

Градејќи зграда во Струга, заработил пријава

50 годишен жител на струшкото село Велешта, инвестирал во изградба на стамбено деловен објект во Струга. Бидејќи работел спротивно на основниот проект за градење на објектот, тој заработил кривична пријава.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK