Вто02192019

Последна промена11:33:56 AM

 

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Стружанка нападната од поранешниот партнер

Ја прекинала врската па ја нпаднал поранешниот љубовник.

Повеќе...

Стружанец нападнат од куче, друг пријавил пожар

Момче бил нападнат од куче а пожарникарите гаселе пожар на камп приколка.

Повеќе...

Повреден пешак во тешка сообраќајка кај Враништа

Повреден пешак во тешка сообраќајка кај Враништа.

Повеќе...

Две сообраќајки во струшко, има повредени лица

Сообраќајците имаат полни раце работа, зачестија сообраќајките. На 29.12.2018 година во 12,50 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Калишта кон с.Франгово-струшко се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило “ВМЦ“ со охридски регистерски таблици, управувано Ц.С.(33) од с.Драслајца-струшко, и патничко моторно возило “ Фиат Панда“ со скопски регистерски таблици, управувано од Л.Н.(32) од Велес. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот Ц.С. и сопатничката од патничкото моторно возило Д.Н., кои со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во болницата “Свети Еразмо-Охрид“. Извршен бил увид на местото на настанот од страна на увидна екипа од Полициската станица Струга и се работи на целосно расчистување на случајот.

На 30.12.2018 година околу 03,25 часот било пријавено дека на регионалниот пат во близина на с.Мороишта патничко моторно возило “Фолсваген голф“ со струшки регистерски таблици управувано од Х.В.(30) од с.Ливада-струшко излетало од коловозот и удрило во бандера. Во незгодата со телесни повреди се здобил возачот, а со тешка телесна повреда се здобил сопатникот во возилото Х.Ш.(26) од с.Ливада-струшко, кои со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во болницата “Свети Еразмо-Охрид“. Извршен бил увид на местото на настанот од страна на увидна екипа од Полициската станица Струга и се работи на целосно расчистување на случајот.

ВМРО СТРУГА: Срушивте споменик не изградивте кружен тек!

Струшкиот комитет на ВМРО ДПМНЕ обвинува за уривањето ан споменикот кај Мороишки мост.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK