Саб06252022

Последна промена03:35:57 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Жителите на Вишни го кренаа гласот против нелегалната сеча

Жителите на струшките села Вишни и Радолишта го кренаа гласот против неконтролираната сеча на Јабланица.

Повеќе...

Жителите на струшко Белица најавуваат блокади на каменоломите

Жителите на струшко Белица го кренаа гласот против каменоломите во селото.

Повеќе...

Ќе се гради пречистителна станица во Радожда

Со изградба на пречистителна станица ќе се заокружи колекторски систем од струшко Радожда. Ќе се намали загадувањето на Охридското езеро,како клучна препорака на Унеско, а водата ќе биде побезбедна за капачите.

Повеќе...

Дрвокрадци не застанале, се обиделе да прегазат полициски службеници

На 29-ти мај 2022 година, околу 11:20 часот, на локалниот пат кон струшкото село Богојци, полициски службеници од Полициското одделение од Велешта дале знак за запирање на патничко возило „Опел Фронтера“, без регистарски ознаки, кое било натоварено со дрва и во кое имало две лица.

Повеќе...

Кој ги сече шумите во Вишни?

Речиси 15 години Вишенци се соочуваат со неконтролирана експлоатација на шумите во Јабланица, кои се случуваат во нивниот атар.

Повеќе...

Подкатегории

  • Татко пријавил полов напад врз неговата ќерка


    Грозоморниот чин го сторил 11 годишно момче.

    На 26.08.2019 во 19.30 часот во полициската станица во Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека А.А.(24) од селото Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка. Се работи на расчистувње на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK