Чет03302017

Последна промена09:21:24 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Исчезнатиот од Октиси, се вратил во својот дом

Вчера утро, во својот дом во селото Октиси, се вратил педесет и пет годишниот Ц.А.

Повеќе...

Исчезнат жител на село Октиси

Вчера  во 17,00 часот во ПС-Струга, А.Ц. (27) од село Октиси, пријавил дека истиот ден околу 09,30 часот  исчезнал неговиот татко.

Повеќе...

Двајца повредени во сообраќајка кај Велешта

На 16.03.2017 година во 16.20 часот на регионалниот пат Струга – Дебар, во с.Велешта, се случила сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „БМВ“ со австриски регистарски ознаки, управувано од С.П.(42) од с.Добовјани и ТМВ-Влекач „Ман“ со охридски регистарски ознаки,  управувано од Л.Ј. (35) од с.Делогожда.

Повеќе...

Исчезнат велештанец пронајден мртов во Струга

42 годишен велештанец, пред два дена бил пријавен за исчезнат а вчера пронајден мртов во Струга.

Повеќе...

Украдени пет пиштоли и револвер од возило во струшко

Во  периодот од 18.00 часот на 14.03.2017 година до 15.00 часот на 15.03.2017 година во с.Биџево, струшко, од  багажник во  ПМВ „Опел Астра“ со струшки регистарски ознаки,  која била паркирана во гаражата сопственост на Е. М. (66), од страна на непознат сторител  одземени се пет пиштоли и еден револвер, кои биле ставени во торба.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK