Сре12012021

Последна промена09:48:53 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Ресенчанка со лажен ПЦР тест фатена на Ќафасан

Ресенчанка со лажен ПЦР тест фатена на Ќафасан.

Повеќе...

Завршува препораката за онлајн настава во Струга

Утре завршува препораката за онлјан настава во училиштата во Струга и Кичево. Според министерот за здравство епидемиолошата состојба дозволува и во овие градови образовниот процес, од четврток да продолжи со физичко присуство.

Повеќе...

Мозаиците во Октиси презентирани во новоизградените конаци

Ранохристијанската  базилика од петтиот век  пронајдена во селото Октиси, кај црквата Свети Никола  презентирана пред јавноста.

Повеќе...

За еден месец во струшко од корона починаа 29 лица

Само во август во струшко починале 29 лица од компликации од ковид 19.

Повеќе...

Струшките пензионери на прославата во чест на Конески во Прилеп

Струшките пензионери на прославата во чест на Конески во Прилеп.

Повеќе...

Подкатегории

    • Granit

    ФОТО

     

    ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK