Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Педијатрите бараат министерството за здравство да го реши проблемот со недостиг на специјалисти

Педијатрите од охридско- струшкиот регион загрижени.

Повеќе...

20 годишна девојка нападната од куче скитник на Машка плажа Струга

20 годишна девојка  нападната од куче скитник на Машка плажа Струга.

Повеќе...

Семејството Орловски од Украина се привикнува на животот во Струга

Седумчленото семејство Орловски од Запорожје , Укрина веќе десетина денови живее во Струга.

Повеќе...

Нови социјални услуги за лицата со попреченост во Струга

Нови социјални услуги за лицата со попреченост во Струга. Одмена на семејна грижа и нега во домот, се двете услуги кои ги воведува Здружението „Порака Нова“.

Повеќе...

Паѓаат делови од чардакот на најстарата куќа во Струга

Се распаѓа чардакот и паѓаат делови од најстарата куќа во струшката чаршија. Пет години дел од сопствениците залудно бараат заштита и дозвола да интервенираат на објектот кој претставува сериозна опасност за минувачите.

Повеќе...

Подкатегории

  • Татко пријавил полов напад врз неговата ќерка


    Грозоморниот чин го сторил 11 годишно момче.

    На 26.08.2019 во 19.30 часот во полициската станица во Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека А.А.(24) од селото Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка. Се работи на расчистувње на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK