Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Во Струга ќе пристигне караванот за вакцинација против Ковид 19

Во среда 23 март на новото шеталиште во Струга ќе пристигне караванот за вакцинација против Ковид 19.

Повеќе...

Исечени бакарните цевки за медицински гас до операционата сала во Специјализирана болница за нефрологија Струга

Исечени се бакарните цевки кои произведувале медицински гас до операционата сала во Специјализирана болница за нефрологија во Струга, соопшти МВР откако вчера анестезиолог во болницата го пријавил оштетувањето.

Повеќе...

Ново опожарување на трската во Калишта

На 14.03.2022 година околу 14 часот во ОВР Струга пријавен е пожар на трска покрај брегот на Охридското езеро, во атарот на струшкото село Калишта, во кој нема повредени лица.

Повеќе...

Уништена една третина од трската во Калишта

Зачестува спалувањето на трската во струшко Калишта.

Повеќе...

Во Холандија изложба на Шерафатманд, уметничка од Малта која живее во Струга

Викендов во Музејот на цветната уметност во Холандија (Flower Art Museum) беше отворена изложбата на Лида Шерафатманд под наслов “Земјата на чудатa.”

Повеќе...

Подкатегории

  • Татко пријавил полов напад врз неговата ќерка


    Грозоморниот чин го сторил 11 годишно момче.

    На 26.08.2019 во 19.30 часот во полициската станица во Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека А.А.(24) од селото Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка. Се работи на расчистувње на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK