Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга

Прим. д-р Александар Попоски е новиот претседател ОО СДСМ Струга

Прим. д-р Александар Попоски е новиот  претседател ОО СДСМ Струга. 

Повеќе...

Работат каменоломите во Лабуништа, активистите се закануваат со протести

По двегодишна пауза, повторно се активира механизацијата на каменоломите во струшко Лабуништа.

Повеќе...

Становите во Струга достигнаа рекордни 1300 евра за квадрат

Пораснаа цените на становите во Струга. Еден метар квадратен се движи од 700 до рекордни 1300 евра на поатарктивните локации на брегот на Охридското езеро и кејот на реката Црн Дрим.

Повеќе...

Пожар во куќа во Струга, починал сопственикот

Пожарот се случил во собата каде бил 81 годишниот сопственик.

Повеќе...

Струшките пензионерки го одбележаа 8 ми Март

Во хотелот „Амбасадор“на 8 – ми Март,Активот на жени пензионерки при ЗП Струга,го одбележаа својот празник.

Повеќе...

Подкатегории

  • Татко пријавил полов напад врз неговата ќерка


    Грозоморниот чин го сторил 11 годишно момче.

    На 26.08.2019 во 19.30 часот во полициската станица во Струга, 52-годишен жител на струшко село пријавил дека А.А.(24) од селото Подгорци, струшко, во периодот од 23 до 26.08.2019 извршил полов напад врз неговата ќерка. Се работи на расчистувње на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK