Пон08212017

Последна промена06:11:12 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Украдени 14 компјутери од училиштето во Велешта

Тешка кражба во ОУ„Зини Хани“ во село Велешта. Завчера непознати крадци  одзеле 14 монитори за компјутери марка „Хаиер“ и две куќишта од компјутер марка „Хаиер“.

Повеќе...

Не добил на спортска, затоа украл пари од кладилница

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „Тешка кражба на дрзок начин“ полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против А.Н. (43) од Струга.

Повеќе...

Поголема заштита на планинскиот масив Јабланица- Шебеник

Во организација на Македонското еколошко друштво, денеска во Струга ќе се одржи работилница „Традиционалното користење на природните ресурси, одржливото наспроти неодржливото искористување на ресурсите“.

Повеќе...

Се уредува дворот на Здравствен дом Струга

Деновиве започна санација на дупките во дворот на Здравствен дом Струга.

Повеќе...

ВМРО ДПМНЕ: Села не може да ги менува имињата на улиците

На вчерашните најави  на струшкиот градоначалник Зијадин Села дека ќе менува имиња на улици и училишта денеска остро  реагираа од О.К. на ВМРО ДПМНЕ Струга. Според нив Села нема ингеренции да ги менува имиња. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK