Вто09252018

Последна промена05:58:32 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Груевски на ручек со децата во Мајски цвет Струга

Громогласни аплаузи и многу детски насмеани лица го пречекаа премиерот Никола Груевски во детското одмаралиште “Мајски Цвет” во Струга.

Повеќе...

Со билборди се повукува на бојкот на струшките вечери на поезијата

Струшкиот градоначалник Зијадин Села откако најави дека ќе ги бојкотира Струшките вечери на поезијата чие што официјално отварање е утре преку билборди напишани на англиски јазик ги повика учесниците на фестивалот „Бидете смирени и почитувајте не, зборувајте албански“.

Повеќе...

ФОТО: Крштевање во Охридското езеро

Величествена е глетката на Светата  тајна-  Крштение во православната христијанска црква. Уште повеличествено е кога тоа се прави во водите на Охридското езеро пред прекрасниот манастир посветен на "Света Богородица" во Калишта.

Повеќе...

Села ќе ги бојкотира Струшките вечери на поезијата

Поради запоставување на албанскиот јазик првиот човек на општина Струга ќе ја бојкотира манифестацијата Струшки вечери на поезијата, јави Алсат М. Неговата реакција се однесува на промотивниот материјал кој беше разделен деновиве на македонски и на англиски јазик.

Повеќе...

Фатени две албанки кои илегално работеле во Велешта

Две странски државјанки се затекнати со непријавен престој во струшкото село Велешта при акцијата што деновиве во угостителски објект ја реализираа полициските службеници од граничната полиција од регионалниот центар Запад и СВР Охрид.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK