Нед07222018

Последна промена06:25:01 PM

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Почина Пачеко лауреатот на струшките вечери

Струшките вечери на поезијата со огромно жалење ја примија тажната вест за смртта на Хосе Емилио Пачеко, еден од најголемите мексикански и светски поети и писатели, добитник на „Златен венец“ на Струшките вечери на поезијата за 2013 година.

Повеќе...

Прекината наставата во ОУ “Јосип Броз Тито” Струга

Во ОУ “Јосип Броз Тито” во Струга од минатата среда радијаторите се ладни.  Поради недостиг на нафта 453 ученици од денес  нема да  посетуваат  настава.

Повеќе...

Нови клупи во паркот на Здравствен дом Струга

Старите, искршени клупи во паркот во Здравствен дом Струга денеска се заменети со нови.

Повеќе...

Крадец се обидел да ограби казино во Струга

Синоќа околу 03 часот во Струга на ул.„Маршал Тито“ во казино „Сенатор“ непознато лице маскирано со закана со пиштол се обидело да изврши разбојништво над вработените.

Повеќе...

Стружанец загина туркајќи го фиќото

Едно лице го загуби животот во несреќен настан случен рано утрово околу 07 часот на регионалниот пат Струга-Дебар, во близина на каменоломот кај месноста  „Бороечки мост“.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK