Пон09242018

Последна промена10:20:29 AM

Back Вие сте на: Home Вести Струга

Петмина повредени во сообраќајка во Струга

Петмина имаат повреди здобиени во   сообраќајката што вечерва се случила на патот што од Струга води кон Дебар.

Повеќе...

Кривична пријава за полицаец од Струга

Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди поднесе кривична пријава против П.В. (32) од Струга, полицаец во полициската станица за гранична контрола и граничен надзор ГН „Ќафасан“ при РЦ за ГР „Запад“. Пријавата е поднесена за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“.

Повеќе...

Спортски игралишта и за Лабуништа и Октиси

Вo струшкото село Лабуништа ќе се гради повеќенаменско игралиште како дел од проектот на Агенцијата за млади и спорт за изградба на 100 вакви повеќенаменски спортски терени. Ова денес го најави директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески заедно со министерот за образование Спиро Ристовски при нивната обиколка на Струшкиот регион каде го означија почетокот на градежните активности за неколку спортски инфраструктурни објекти.

Повеќе...

Стружанец ги искршил стаклата на зградата на УЈП

Повозрасен  стружанец денес ги искршил стаклата на зградата на УЈП  во Струга.

Повеќе...

Многу празници недостигаат во струшката програма

Во програмата за празници на град Струга недостасуваат многу значајни датуми за македонското население.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK