Саб10232021

Последна промена01:39:51 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани

Училиштето во Вевчани доби интерактивни табли и панели

Училиштето „Страшо Пинџур“ во општина Вевчани доби интерактивни панели  и  табли. 

Повеќе...

Се уредуваат патишта во Вевчани

Кампањата ВЕВЧАНИ БЕЗ КАЛ продолжува, се уредува пешачката патека "ПУПИНИ - КУКОЈ" и гумното "ПОПАЃИНИ". 

Повеќе...

Државниот инспекторат за животна средина изврши увид во заштитеното подрачје во Вевчани

Државниот инспектрат за животна средина, согласно  септемврискиот месечен план изврши  редовен инспекциски надзор во заштитеното подрачје Споменик на природата Вевчански извори.

Повеќе...

Во Вевчани изложба на сликарите Мукоски и Спировска

По повод 77-годишнината од ослободувањето на Вевчани, на 18 септември 2021 во новоотворениот културен информативен уметнички центар,во Вевчани,беше  отворена ликовна изложба на м-р Ангелина Спировска и м-р Владо Мукоски,академски сликари од Скопје.

Повеќе...

Вевчани дел од првата HIGHLANDER авантура во земјава

Јабланица дел од HIGHLANDER авантура. Планинарите  од странство се вљубија во недопрената планинска убавина. 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK