Чет06212018

Последна промена04:38:54 PM

Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Ограбена поштата во Вевчани , крадците сакале да го однесат целиот сеф

Ограбена поштата во Вевчани , крадците сакале да го однесат целиот сеф

Сподели

Непознати крадци  ноќеска насилно влегле во поштатата  во Вевчани, од каде успеале да го извадат сефот.

Планот не им успеал веројатно некој ги забележал па не успеале сефот да го натоварат во автомобилот, го оставиле надвор на улицата пред влезот на поштата. Несреќните крадци останале без сефот а не успеале да украдат и ништо друго од поштата.

Увид на местото на настанот извршија  екипи на крим полиција од полициската станица Струга. Се преземаат мерки за расветлување на настанот и пронаоѓање на крадците. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK