Чет06212018

Последна промена04:38:54 PM

Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Почнува Вевчанското карневалско лудило

Почнува Вевчанското карневалско лудило

Сподели

Сите патишта деновиве водат во општина Вевчани. Во падините на Јабланица започнува карневалската магија.

Од денес започнуваат чествувањата на Василица. Се очекува над 1000 маски да продефилираат на годинешното издание на карневалот. Ниските температури и снегот нема да бидат причина да се откажете од Вевчани, патиштата се проодни и безбедни.

Што во следните денови ќе се случува во Вевчани од дирекното вклучување  на градоначалникот Цветомир Угриноски во Канал 5 ТВ. 

lt;iframe width=;"> 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK