Вто09252018

Последна промена05:58:32 PM

Back Вие сте на: Home Вести Вевчани ВИДЕО: Храбрите ловци од Вевчани ослободија мечка

ВИДЕО: Храбрите ловци од Вевчани ослободија мечка

Сподели

Ослободена мечка од сајла поставена од несовесни жители во атарот на село Пискупштина.

Храбрите членови на ловното друштво„ЦЕРН КАМЕН" ВЕВЧАНИ , вчера го ослободија заробеното животно, пред да се повреди.

 Во продолжение е снимен видео запис од самата акција на ослободувањето на мечката објавено на фејсбук профилот на ловното друштво „Церн камен“. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK