Вто09252018

Последна промена05:58:32 PM

Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Вевчанската колонија „стигна“ и во Париз

Вевчанската колонија „стигна“ и во Париз

Сподели

Семејството Угриноски од општина Вевчани, продолжува достојно да ја претставува Македонија ширум светот.

Уметничките дела  од Вевчанската колонија ќе бидат достапни и за љубителите на уметноста во Париз. Имено, вчера беше свечено отворена  изложбата на Ликовната колонија "Вевчански видувања" во Македонската амбасада.

Прекрасните уметнички дела на врвните светски уметници,  кои се создадени токму во преубавото Вевчани ќе бидат изложени до 22 Октомври. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK