Вто09252018

Последна промена05:58:32 PM

Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Најголема излезност во Вевчани

Најголема излезност во Вевчани

Сподели

Најголема излезност на гласањето до 17 часот на територија на Република Македонија според податоците што ги објави ДИК  има во Вевчани.

Дури  72,05 од жителите на општина вевчани го остварија своето право на глас.  Во Охрид пак излезноста до 17 часот е 52,9%. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK