Вто09252018

Последна промена10:39:09 AM

Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Конституиран Советот во општина Вевчани

Конституиран Советот во општина Вевчани

Сподели

Вчера  се одржа конститутивната седница на Советот на Општина Вевчани.

Советниците дадоа свечена заклетва. За Претседател на Советот на Општина Вевчани едногласно е избран доктор  Душко Ѓурчески.

-На Претседателот Ѓурчески и на останатите Советници им посакувам успешна и конструктивна работа во интерес на Општина Вевчани, истакна градоначалникот на општна Вевчани Сашо Јанкоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK