Вто09252018

Последна промена10:39:09 AM

Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Млад возач тешко повреди жена во Вевчани

Млад возач тешко повреди жена во Вевчани

Сподели

Во сообраќајка во Вевчани, млад возач тешко повреди 53 годишна жена.


Според полициското соопштение, на 03.11.2017 година околу 18,20 часот во с.Вевчани пред продавницата „ЗИ“, се случила сообраќајна незгода во која возило „БМВ“ со вевчански регистарски ознаки, управувано од Ф.П.(19) од с.Вевчани удрила во пешакот С.Р.(53) од истото село.-

Во незгодата со тешки телесни повреди (фрактура на череп) се здобила С.Р. и по укажаната лекарска помош во Медицински центар-Струга со медицинско возило е испратена во Клинички центар-Скопје на понатамошно лекување, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициска станица -Струга.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK