Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Започна изградбата на улицата “Млака” во Вевчани

Започна изградбата на улицата “Млака” во Вевчани

Сподели

Општина Вевчани денеска започна со изградба на локална улица „Млака“.

 

Овој пат со години беше  земјен нетампониран.

Со асфалтирањето на улицата  ќе им се олесни движењето на жителите кои живеат на овој потег. Изградбата на патот треба да заврши за 10-тина дена.

Инаку оваа улица беше дел од изборната програма на градоначалникот на општина Вевчани,  Цветомир Угриноски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK