Вто06022020

Последна промена05:26:18 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Таблата на Вевчани повторно е поставена кај Глумово

Таблата на Вевчани повторно е поставена кај Глумово

Сподели

Претходно отстранетата информативна табла на општина Вевчани кај патарина Глумово од страна на вандали, повторно е вратена на своето место.

Ова, на својот ФБ профил го напиша вевчанскиот градоначалник Сашо Јанкоски.Тој додаде дека Општина Вевчани е многу, многу голем проект за да на него се печалат евтини политички поени. Мислам, односно верувам дека сите вевчанци сме сплотени врз идејата Општина Вевчани.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK