Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Крсто Мукоски однесен на преглед на скопските клиники

Крсто Мукоски однесен на преглед на скопските клиники

Сподели

Крсто Мукоски, еден од шестемина притворени пратеници за настаните од 27 април, претрпел инфаркт и итно е префрлен од истражниот затвор во Шутка на Клиника за кардиологија, соопштува за ИнфоЦентар.Мк.

Крсто Мукоски бил испратен на преглед на скопските клиники во петокот ноќта, откако  затворскиот лекар барал специјалист да го прегледа пратеникот кој изминатиот период штрајкуваше со глад.Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ од Вевчани и татко на четири малолетни деца, кому Собранието му го одзеде имунитетот, Обвинителството го товари за „терористичко загрозување на уставниот поредок и на безбедноста“ како дел од групата од 36 лица.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK