Саб06062020

Последна промена02:32:55 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Охриднет ексклузивно ги открива ѕвездите на Вевчанскиот карневал!

Охриднет ексклузивно ги открива ѕвездите на Вевчанскиот карневал!

Сподели

На десетина денови до Вевчанскиот карневал општина Вевчани подготвена за најголемиот настан во годината.

Оваа година доцни програмата поради изборите појаснува градоначалникот Сашо Јанкоски за Охриднет. 

-„Утре имаме официјална прес конференција на која ќе ја соопштиме целосната програма на карневалот“, вели Сашо јанкоски градоначалник на општина Вевчани. 

Охриднет ексклузивно дознава дека ѕвезда на забавната вечер на 12 ти Јануари  ќе биде Кирил Џајкоски а пред него  ќе настапи  битолската група „Фолтин“.

На 13 ти по традиција е предвидена фолк вечер на која ќе настапи етно групата „Чалгија Саунд систем“  и Благица Петреска. 

Сите детали за Вевчанскиот карневал ќе бидат соопштени утре. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK