Пет10192018

Последна промена12:42:47 AM

Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Следниот викенд сите патишта водат во Вевани

Следниот викенд сите патишта водат во Вевани

Сподели

Следниот викенд сите патишта водат кон Вевчани. Општината пдготвена за илјадниците гости кои се очекува да престојуваат за време на карневалските денови.

Најстарата карневалска манифестација во земјава и годинава со богата програма.

Вевчански Карневал 2018 на 12 јануари ќе настапат  КИРИЛ ЏАЈКОВСКИ (диџеј сет), ФОЛТИН и PLUTO'S DOUBTS во петок (12-ти јануари) и ЏАМБО АГУШЕВ ОРКЕСТАР, БЛАГА ПЕТРЕСКА и ЧАЛГИЈА САУНД СИСТЕМ во сабота (13-ти јануари). 

Вевчани  и годинава ќе плени со  својата единствена и уникатна василичарска атмосфера!

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK