Нед12162018

Последна промена04:44:54 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Почнува карневалското лудило во Вевчани!

Почнува карневалското лудило во Вевчани!

Сподели

Во Вевчани се бара место повеќе. Сместувачките капацитети овој викенд се потполно исполнети.

 Општината подготвена за илјадниците гости кои  престојуваат за време на двата карневалските денови.

Најстарата карневалска манифестација во земјава и годинава со богата програма.

На Вевчански Карневал 2018 вечерва (12 јануари) ќе настапат  КИРИЛ ЏАЈКОВСКИ (диџеј сет), ФОЛТИН и PLUTO'S DOUBTS  и ЏАМБО АГУШЕВ ОРКЕСТАР, БЛАГА ПЕТРЕСКА и ЧАЛГИЈА САУНД СИСТЕМ во сабота (утре 13-ти јануари). 

Вевчани  и годинава ќе плени со  својата единствена и уникатна василичарска атмосфера!

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK