Нед12162018

Последна промена04:44:54 PM

 

Back Вие сте на: Home Вести Вевчани ФОТО: Стотици досетливи маски на Вевчанскиот карневал

ФОТО: Стотици досетливи маски на Вевчанскиот карневал

Сподели

Како и секоја , така и оваа година досетливите вевчанци подготвија стотици интересни впечатливи маски.

Низ Вевчани денес прошета Доналд Трамп, Барак Обама, Меркел, радмила Шеќеринска...Една од највпечатливите маски беше двојазичноста, релациите БПЦ - МПЦ, спорот со името, влезот во ЕУ (мало сутра), загадениот воздух ... Вевчанскиот карневал е вистински театар на отворено! 

ФОТОГАЛЕРИЈА:

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK