Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Ќе се порибува Вевчанска река

Ќе се порибува Вевчанска река

Сподели

Во среда ЗРСК "Пастрмка" - Струга во соработка  со Општинa Вевчани ќе изврши порибување на Вевчанска река.

 

Порибувањето ќе се изврши во 10 часот кај познатите Вевчански извори.Ќе  присуствува и градоначалникот на Вевчани Цветомир Угриноски.,со чија помош и соработка е организирано порибувањето,с оопшти  организаторот на порибувањето во Вевчани.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK