Чет07092020

Последна промена06:42:33 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Тешко повреден маж при пад додека местел олуци на викендицата

Тешко повреден маж при пад додека местел олуци на викендицата

Сподели

Повреден жител на Лескоец при пад од кров на викенд куќа.

 

-Вчера околу 10,00 часот во Вевчани, при местење олуци на викенд куќа, во еден момент од висина од 6 метри паднал Г.Ѓ.(41) од с.Лескоец, Охрид, кој со итна медицинска помош е пренесен во болница „Св.Еразмо“ каде му се констатирани тешки телесни повреди(скршеници во пределот на градите ,бутната коска, рачен зглоб и потрес на мозок) поради што е задржан на лекување. Увид извршила екипа од Надворешна канцеларија за криминалистички работи Струга.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK