Чет07092020

Последна промена06:42:33 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Ловечка вечер во Вевчани

Ловечка вечер во Вевчани

Сподели

Здружението на ловци „Церн Камен“ од Вевчани вчера во ресторанот „Пелвец“одржа ловечка вечер за своите членови и гости.

Ловечката вечер се одржа традиционално по повод успешно завршената ловна сезона 2017,согласно програмата планирана во тековната година.


Покрај богатата ловечка вечер од специјалитети на дивеч,а исто така имаше и богата лотарија,рече Климе Чочороски претседател на ловечкото здружение од Ввевчани.

автор СТОЈАН КУКУНЕШОСКИ

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK