Вто03312020

Последна промена10:17:26 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Реконструирана улица “Млака” во Вевчани

Реконструирана улица “Млака” во Вевчани

Сподели

Улицата "Млака" во Вевчани доби нов,  модерен изглед.Локалната самоуправа деновиве ја заврши   изградбата  на оваа локална улица.  

 

Овој пат  претходно беше земјен и не тампониран, жителите се движеа по земја и калови.

- Со асфалтирањето на улицата  им се олесни движењето на жителите кои гравитираат  на овој потег, велат од општина Вевчани. 

Оваа улица беше дел од изборната програма на градоначалникот на општина Вевчани,  Цветомир Угриноски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK