Пон09282020

Последна промена11:28:35 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Познати поети на литературна средба во Вевчани

Познати поети на литературна средба во Вевчани

Сподели

Денес во организација на градоначалникот на општина Вевчани, Цветомир Угриноски се организира литературна средба помеѓу учениците од Основното училиште „Страшо Пинџур“ Вевчани и поетите.

 

Во Вевчани се поетите  Стојан Тарапуза, Наум Попески и Милутин Бебекоски. Целта е поттикнување на љубовта кон поезијата кај младите. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK