Чет07092020

Последна промена06:42:33 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Успешно ослободена мечка заробена во замка на Јабланица

Успешно ослободена мечка заробена во замка на Јабланица

Сподели

Денеска успешно беше ослободена мечка фатена во замка на планината Јабланица. Благодарение на ловното друштво Церн камен од Вевчани мечката беше ослободена без никакви повреди. 

 

-„Денес 18.05.2018 год. Беше пријавено дека во замка, сајла е фатена мечка. Од л.д. " ЦЕРН КАМЕН"Вевчани, жители на општина Вевчани и село Подгорци истата беше ослободена и пуштена на слобода.  Им се заблагодаруваме за пожртвуваноста да се ослободи истата“, објавија од ловното друштво Церн Камен Вевчани. 

ФОТОГРАФИИ:

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK