Саб09192020

Последна промена11:16:16 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Претседателот на УМС на ВМРО ДПМНЕ во посета на Вевчани

Претседателот на УМС на ВМРО ДПМНЕ во посета на Вевчани

Сподели

Денеска  претседателот на Унијата на млади сили  на ВМРО - ДПМНЕ , Владимир Нелоски го посети Вевчани. Тој  оствари средба со раководството на општинскиот комитет на УМС на ВМРО - ДПМНЕ Вевчани.

 

 

Нелоски воедно оствари средба и со градоначалникот на општина Вевчани, Цветомир Угриноски и со претседателот на Совет на општина Вевчани, Борче Размоски на која беше запознаен со проектите кои општина Вевчани ги има реализирано во изминатиов период, проектите кои се во тек и со идните проекти на локалната самоуправа во Вевчани.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK