Вто06252019

Последна промена12:49:21 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Во Вевчани колективна изложба

Во Вевчани колективна изложба

Сподели

Во „ Пупина куќа“,Вевчани имавме можност да присуствуваме на отворањето на изложба од уметнички дела од вевчанските истакнати уметници Аница Китаноска,Симун Лешоски,Перо Шутиноски,Симун Коруноски и Косто Костоски .Отворањето беше пропратено со звуците на гитарите на Коста и Александар.


Уметничките дела кои се изложени во „Пупина куќа“- куќа на културата во Вевчани е од продажен карактер и ќе можете да ги погледнете до крајот на месец август.
Изложбата ја потпомогнаа „Сион“,„Алмико“,Зоран Шекуткоски и „Балко пром“ од Струга.

Текст и фото:СТОЈАН КУКУНЕШОСКИ

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK