Вто03312020

Последна промена04:37:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Вевчани продолжува со уредување на улици

Вевчани продолжува со уредување на улици

Сподели

Општина Вевчани е во завршна фаза со изградба на локална улица „Дузлеј“.Овој пат беше земјен, не тампониран и не прооден за возила.

 

Со поплочувањето на патот ќе им се олесни движењето на жителите кои живеат на овој потег.

Изградбата на оваа улица е резултат на континуираната заложба на градоначалникот и општинската администрација за подобрување на квалитетот за живеење на граѓаните , велат од општина Вевчани. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK