Саб04042020

Последна промена03:51:46 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Вевчани Словенечкиот амбасадор на средба и со Угриноски

Словенечкиот амбасадор на средба и со Угриноски

Сподели

Словенечкиот амбасадор Бранко Ранковец  не пропушти да ја посети и општина Вевчани.

После средбата со Бакрачески тој денеска оствари средба и со градоначалникот на општина Вевчани Цветомир Угриноски.

Ранковец се запозна со проектите и плановите за развој на општината. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK